ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΟΙ ΧΑΡΟΙ

Ενα ακόμη βήμα για την επιστροφη...(1-3)

Το τρίτο σερί του «τρίποντο» στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Άρης, που επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας του Πανελευσινιακού, παρότι βρέθηκε από πολύ νωρίς με την πλάτη στον τοίχο! Στη πρώτη θέση οι «κιτρινόμαυροι» με 11 βαθμούς, συγκατοικούν με τον Απόλλωνα Σμύρνης (0-0 με Αγροτικό Αστέρα), ενώ ακολουθεί η Λαμία με 10 βαθμούς, η οποία αύριο υποδέχεται τα Τρίκαλα.

Μόλις στο 14΄ ο Νίκος Αγγελούδης, «πάγωσε» τους «κιτρινόμαυρους», εκμεταλλευόμενος ολιγωρία της άμυνας, πετυχαίνοντας με ωραίο πλασέ το 1-0. Οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου αφυπνίστηκαν και κατάφεραν στο 33΄με εξαιρετικό χτύπημα πέναλτι του Ντάρσι Νέτο, να φέρουν το ματς στα ίσια (1-1)

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε πριν το ημίχρονο με τον Κενάν Μπαργκάν, στο 40΄με εύστοχο σουτ εντός περιοχής να πετυχαίνει το 1-2.

Οι «κιτρινόμαυροι» δεν εφησύχασαν, έψαξαν ένα ακόμα γκολ για να «κλειδώσουν» το τρίποντο και το πέτυχαν, στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Τάτος στο 70΄από τα αριστερά έδωσε στον Μιλίνουβιτς, ο οποίος ξέφυγε από τους αντιπάλους του και με διαγώνιο συρτό σουτ μέσα από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-3.

Οι συνθέσεις:

Πανελευσινιακός (Θ. Δημόπουλος): Γκόμες, Κωνσταντινίδης, Ζέλιος, Καμπούρης (71΄Καμπούρης), Τσούπρος, Αρβανίτης, Ρόκας (56΄Μπρέμπος), Σιλιγαρδάκης, Γραίκος, Αγγελούδης (64΄Σταματάκης), Ταμπάκης

Άρης (Ν. Αναστόπουλος): Διούδης, Νέτο (46΄Μπούρμπος), Καράμπελας, Ιντζίδης, Ραούλ Μπράβο, Παυλίδης (70΄Ρόβας), Ανάκογλου (80΄Τσουμάνης), Ίλιτς, Μιλούνοβιτς, Τάτος, Μπαργκάν.

(9/12/2016) "Κίτρινα λόγια και σταράτα" στο yellow radio 92,8

Καλησπέρα σε όλους,συντονιστείτε και σήμερα Παρασκεύη 9/12/2016 στο yellow radio 92,8 και στην εκπομπή "Κιτρινα λόγια και σταράτα" με τον Αργύρη Καρακίτσα να συζητήσουμε όλα οσα απασχολουν τον σύλλογο αλλα και την Ελληνική πραγματικότητα.Καλη ακρόαση σε όλους.

AΡΗΣ 72-54 και προχωράει !!

dragi

Το έκανε εύκολο στο τέλος, ο Άρης νίκησε 72-54 τους Έλιος Σανς και προχωράει μπαίνοντας με το δεξί στον δεύτερο γύρο του Τσάμπιονς λιγκ. «Πρώτα βιολιά» Ντραγκίσεβιτς (17π.) στο πρώτο μέρος και Κάμινγκς (18π.) στο δεύτερο ...

Ο Άρης στο ξεκίνημα του αγώνα δεν λειτούργησε όπως με τον Κολοσσό το Σάββατο και έδωσε ... δικαιώματα. Δεν έβγαλε στο παρκέ τις συνεργασίες και τους αυτοματισμούς και μέσα από την άμυνα προσπάθησε να ελέγξει τον ρυθμό του αγώνα. Έτσι, στο πρώτο δεκάλεπτο έχανε με 16-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι κιτρινόμαυροι είχαν τον Ντραγκίτσεβιτς σε πολύ καλό βράδυ (15π. στο 202), αλλά οι Έλιος κατάφερναν να βρουν απαντήσεις και να διατηρούν το προβάδισμα (36-37 στο ημίχρονο). Στο 202 οι παίκτες του Πρίφτη είχαν 5/12 τρίποντα και σε γενικές γραμμές έψαχωαν αρκετά το σουτ έξω από τα 6,75μ.

Άλλαξαν όλα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Άρης ανάγκασε τους Σλοβένους να έχουν μόλις 9 πόντους στην τρίτη περίοδο , διάστημα στο όποιο έβαλαν τις βάσεις για την επικράτηση.  Οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν να σουτάρουν τρίποντα για να αλλάξουν την κατάσταση, όμως δεν βρήκαν αρκετές φορές στόχο. Έτσι, οι «κίτρινοι» ολοκλήρωσαν το τρίτο δεκάλεπτο προηγούμενοι με σκορ 53-46 και τον Βασίλη Ξανθόπουλο να δίνει πολλές επιθετικές λύσεις (7π., 7ασ.).

Με δυο τρίποντα από τον Καμινγκς και άμυνα που επέτρεψε μόνο δυο πόντους με βολές, ο Άρης ξέφυγε με 13 πόντους, 61-48 στο 342, έχοντας αξιόπιστο μακρινό σουτ (8/17 τρ. μέχρι το 342).

Στο 372 το τρίποντο του Μαρμπλ έδωσε αέρα 14 πόντων (66-52) και ουσιαστικά έδωσε τέλος στην υπόθεση νίκη.

Τα Δεκάλεπτα: 16-18, 36-37, 53-46, 72-54

%cf%87%cf%89%cf%81%ce%af%cf%82-%cf%84%ce%af%cf%84%ce%bb%ce%bf

Οι αγώνες του Άρη από την κρατική τηλεόραση!

aris-kalloni-14

Λύση στα τηλεοπτικά προ των πυλών! Οι αγώνες του Άρη, όπως και των υπόλοιπων ομάδων της Φούτμπολ λιγκ θα μεταδίδονται από την κρατική τηλεόραση!

Σύμφωνα με πληροφορίες του PRESSARIS από την Αθήνα, πριν από λίγη ώρα, επήλθε προφορική συμφωνία της ΕΡΤ με τη διοργανώτρια αρχή, με αποτέλεσμα να αποκτάει η Φούτμπολ λιγκ τηλεοπτική στέγη.

Προς το παρόν δεν έχουν γίνει γνωστές περισσότερες λεπτομέρειες, αλλά ίσως και εντός της ημέρας γίνουν επίσημες ανακοινώσεις.

Οι εντός έδρας αγώνες του Άρη, αλλά και αυτοί στην ευρύτερη περιοχή της Μακεδονίας και της Θράκης, σε αυτήν την εξέλιξη θα μεταδίδονται από την ΕΡΤ3 και οι αγώνες από την Νότια Ελλάδα από την ΕΡΤ1.

Δείτε τα γκόλ της ΑΡΕΙΑΝΑΡΑΣ

Εγκαίνια στην μπουτίκ και......ΑΡΗΣ - Καλλονη 5 - 0

Εντυπωσιακός στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης, «σκόρπισε» την ανήμπορη να αντισταθεί Καλλονή, με 5-0, πετυχαίνοντας τα τέσσερα τέρματά του στο δεύτερο 45λεπτο. Οι «κιτρινόμαυροι» έφτασαν τους 8 βαθμούς, πετυχαίνοντας την δεύτερη σερί τους νίκη στο πρωτάθλημα και πρώτη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», όπου τα χαμόγελα σήμερα, επέστρεψαν για τα καλά!

Το έψαξε, το πέτυχε!

Σοβαρός και πειθαρχημένος στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης, πέτυχε το αρχικό ζητούμενο που ήταν η επίτευξη ενός γρήγορου τέρματος, προκειμένου να «ξεκλειδώσει» από νωρίς την άμυνα των φιλοξενούμενων. Μόλις στο 12΄οι «κιτρινόμαυροι», αφού αρχικά προειδοποίησαν δύο φορές, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με αυτογκόλ του Τζελίδη, στην προσπάθειά του να απομακρύνει την πολύ καλή σέντρα του Μπαργκάν. Οι «κιτρινόμαυροι» έψαξαν ένα δεύτερο γκολ, αλλά δεν τα κατάφεραν, παρά τις χαμένες ευκαιρίες. Ο Τάτος στο 32΄έστειλε τη μπάλα ελάχιστα αουτ, ενώ τρεις φορές δοκίμασε χωρίς επιτυχία το αριστερό του πόδι Κενάν Μπαργκάν.

Κόντρα και στα ... δοκάρια!

Η φάση της χρονιάς για τον Άρη με το καλησπέρα στο δεύτερο ημίχρονο! Στο 48΄ο Ανάκογλου έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά ο Ίλιτς μόνος σημάδεψε και πάλι το οριζόντιο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Μπαργκάν, δεν μπόρεσε να την στείλει στα δίχτυα, καθώς δεν είχε κάνει καλό κοντρόλ και το σουτ του πέρασε αουτ.

Πεντάλεπτο ... φωτιά!

Οι αλλαγές του Νίκου Αναστόπουλου στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως η είσοδος του Ντούνη με τον Καπνίδη, έδωσαν την απαραίτητη φρεσκάδα με τον Άρη να πετυχαίνει τρία τέρματα από το 75΄μέχρι το 80΄! Ο Ανδρέας Τάτος με σουτ εντός της περιοχής πέτυχε το 2-0, ο Καπνίδης με προβολή στο 86΄ το 3-0 και ο Κενάν Μπαργκάν στο 80΄με συρτό σουτ από την μικρή περιοχή το 4-0. Το κερασάκι στην τούρτα, ο Ανδρέας Τάτος με απευθείας χτύπημα φάουλ, πέτυχε το τελικό 5-0 στο 88΄!

ΑΡΗΣ (Nίκος Aναστόπουλος): Διούδης, Νέτο, Καράμπελας, Ραούλ Μπράβο, Ιντζίδης, Παυλίδης, Ανάκογλου (732 Ρόβας), Μπαργκάν, Ίλιτς (652 Καπνίδης), Τάτος, Μιλούνοβιτς (682 Ντούνης)

ΚΑΛΛΟΝΗ (Γιώργος Βαζάκας): Μανιάτης, Ζουλιώτης, Ποζατζίδης, Ρεπετσάς, Τζελίδης, Ντάλλας, Γιώργου (832 Σάββας), Λιταίνας (552 Γιούκαρης), Τριανταφύλλου (682 Λαμπράκης), Φράγκος, Λουσιάν.

panigiriko

Ένας χώρος που λειτουργεί ξανά στα πρότυπα που είναι ιδανικά, προκειμένου να εξυπηρετήσει και να σέβεται τον κάθε φίλαθλο των «κιτρινόμαυρων», που τα τελευταία χρόνια δεν είχε αυτή την δυνατότητα.νια.

Οι επίσημες εμφανίσεις της ομάδας με τον μεγάλο χορηγό (STOIXIMAN) να κυριαρχεί, μπλουζάκια, φούτερ, αξεσουάρ και πολλά άλλα προϊόντα, θα καλύψουν τις ανάγκες ακόμα και των πιο απαιτητικών.

Στο χώρο της μπουτίκ έγινε αγιασμός παρουσία του Θόδωρου Καρυπίδη, του Μάνου Λάσκαρη, πλήθος παραγόντων, βετεράνων παικτών και κόσμου.

Την κορδέλα έκοψε ο πρόεδρος της ΠΑΕ Θόδωρος Καρυπίδης, ενώ μέσα λίγη ώρα, η αίθουσα πλημμύρισε από κόσμο που έκανε τα πρώτα του ψώνια.

Δείτε τις εικόνες από την μπουτίκ:

boutique13

boutique7

Ξεκινάει σήμερα η αντεπίθεση .

τι και εαν με πλήγωσες..............αδιαφορό....ΑΡΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΥΠΑΡΧΩ ΚΑΙ ΖΩ.

Με αυτο και μονο το συνθημα καταλαβαίνουμε οτι σημερα ο λαος της

ΑΡΕΙΑΝΑΡΑΣ  πρεπει να ειναι εκει !  Τι και εαν ειναι Δευτέρα ?

Τι και εαν ειναι εργάσιμη ώρα ? Τι και εάν βρέχει ? στα αρχι...α μου εγω !!

ΑΡΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΥΠΑΡΧΩ ΚΑΙ ΖΩ ...........

Aπο αύριο είναι ανοικτή και την επισκεπτόμαστε όλοι !!!

boutique3

Ο Άρης επιστρέφει σε επαγγελματικά επίπεδα λειτουργίας για ένα ποδοσφαιρικό σύλλογο, εγκαινιάζοντας αύριο το μεσημέρι τη νέα μπουτίκ επί της οδού Παπαναστασίου.

Σε μία εκδήλωση, όπου σύσσωμη η οικογένεια του συλλόγου, θα παρευρεθεί, οι ιθύνοντες της «κιτρινόμαυτης» ΠΑΕ, ετοιμάζουν πολλές εκπλήξεις για τους πρώτους επισκέπτες της, μόλις ολοκληρωθούν τα εγκαίνια.

Οι επίσημες εμφανίσεις της ομάδας, μπλουζάκια, φούτερ, αξεσουάρ και πολλά άλλα προϊόντα, θα καλύψουν τις ανάγκες ακόμα και των πιο απαιτητικών.

Όσοι βρθούν στο γήπεδο για να στηρίξουν τις προσπάθειες των παικτών του Νίκου Αναστόπουλου για το ματς με την Καλλονή, θα μπορούν τόσο πριν, όσο και μετά τον αγώνα, να επιχειρήσουν τη δική τους βόλτα στη μπουτίκ, για να προμηθευτούν προϊόντα της αγαπημένης τους ομάδας.

(02/12/2016) "Κίτρινα λόγια και σταράτα" στο yellow radio 92,8

Καλησπέρα σε όλους συντονιστείτε και σήμερα Παρασκευη 2/12/16 στο yellow radio και στους 92,8 στην εκπομπή "Κιτρινα λόγια και σταράτα" με τον Αργύρη Καρακίτσα καθώς τα θεματα που εχουμε να συζητησουμε σε μπαλα, μπασκετ αλλα κυρίως σε οτι εχει να κανει με την Ελληνική πραγματικότητα ειναι παρα πολλα. Μαζι στο στουντιο θα ειναι και δυο μπαρουτοκαπνισμένα και πολυταξιδεμένα ΑΟΥΟπαίδα που θα δωσουν με τον τρόπο τους κ αυτοι τον δικό τους οπαδικό τόνο στην εκπομπή.Καλη ακρόαση σε όλους....

Απόβαση Αρειανών στο δημαρχείο της Θεσσαλονίκης (photo)

b90c54d6f766f2f3572d1a161ed60049_xl

Πολιτικός γάμος στο Δημαρχείο! Εκπρόσωπος της πολιτείας ο αντιδήμαρχος Πέτρος Λεκάκης ... Ε, και; Εδώ υπάρχει ... απόβαση Αρειανών!Το αποτέλεσμα; «Έντυσαν» στα κιτρινόμαυρα το γραφείο, τον αντιδήμαρχο, αλλά και οι ίδιοι οι τρελαμένοι Αρειανοί εμφανίστηκαν με φανέλες και κασκόλ της αγαπημένης τους ομάδας, με τον «θεό του πολέμου» στο στήθος!

Τον πολιτικό γάμο τέλεσε ο ... αθεράπευτα κιτρινόμαυρων αισθημάτων αντιδήμαρχος Ανάπτυξης, Πέτρος Λεκάκης, ο οποίος πόζαρε δίπλα στο ζευγάρι και κοινοποίησε τη φωτογραφία στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook, σχολιάζοντας: «Το ζήσαμε κι αυτό ...Πολιτικός γάμος και απόβαση Αρειανών στο δημαρχείο!».

Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες, ο γαμπρός φορούσε μπλούζα με το όνομα του Σέρχιο Κόκε, το οποίο είχε σβήσει και στη θέση του είχε γράψει τη λέξη ΝΑΙ!!!

Όταν ο αντιδήμαρχος τον ρώτησε εάν δέχεται τη σύντροφό του για σύζυγό του, ο ίδιος έδειξε με τους αντίχειρές του την πλάτη του.